Jakie negatywne skutki zdrowotne powoduje stres?

Stres może znacznie wpłynąć na Twoje zdrowie.  Dzieje się tak często, gdy poziom stresu wymyka się spod kontroli.  Istnieje wiele problemów zdrowotnych, które zwykle są bezpośrednio związane ze stresem.  Ostre lub przewlekłe bóle mogą być spowodowane stresem.

Stres i jego negatywny wpływ na zdrowie?

Jednym z najczęstszych bólów głowy są bóle głowy.  Osoba, która może mieć silne bóle głowy, które powodują, nie jest nieokreślona.  Te bóle głowy mogą być ostre lub nawet przewlekłe. Innym powszechnym bólem jest ból w klatce piersiowej.  Ktoś może odczuwać ucisk w klatce piersiowej, który może być bolesny.  Są też osoby, które odczuwają ostry ból brzucha.  Wszystkie te bóle nie mogą być wyleczone medycyną.

Leki mogą po prostu przynieść chwilową ulgę.  Aby pozbyć się bólu, ważne jest, aby oddalić się od stresora.  Stres może również sprawić, że ból wywołany innymi chorobami będzie znacznie gorszy.  Na przykład zestresowany pacjent z rakiem może łatwo odczuwać bardzo silne bóle.

 Stres może również powodować bardzo poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca

Może również wpływać na funkcjonowanie serca.  Na przykład nagłe złe wieści mogą spowodować zawał serca.  To pokazuje, że dana osoba była narażona na wysoki poziom stresu, z którym jej ciała nie mogły sobie poradzić.  Życie w ciągłym stresie może również powodować problemy z sercem. Stres może również powodować otyłość.  Są ludzie, którzy lubią dużo jeść, kiedy są zestresowani.  Są inni, którzy zwracają się do swoich „komfortowych pokarmów”, które w większości przypadków mogą być fast foodami.  Może to spowodować szybki przyrost masy ciała.  Z drugiej strony są osoby, które odczuwają brak apetytu.  Mogą zacząć pomijać posiłki lub jeść mniej.  To pozbawia organizm niezbędnych składników odżywczych i może wywoływać choroby niedoborowe.  Osłabia również system odpornościowy organizmu, czyniąc człowieka bardzo podatnym na choroby.  Minimalizuje również ich zdolność do zwalczania infekcji.

Więcej wpisów o zdrowiu fizycznym i psychicznym, znajdziesz w serwisie www.czemu.pl.

 Łatwo też można doświadczyć problemów trawiennych

Osoba może zacząć odczuwać zaparcia.  Inni ludzie zaczynają mieć biegunkę.  Jeśli stresor nie zostanie usunięty, dana osoba nie pozbędzie się łatwo tych objawów. Stres powoduje bezsenność.  Każda osoba potrzebuje odpowiedniej ilości snu, aby utrzymać zdrowe i dobrze funkcjonujące ciało.  Brak snu może powodować więcej problemów zdrowotnych.

Ponadto hamuje zdolność osoby do normalnego życia i kontynuacji codziennych zajęć.  Z drugiej strony są ludzie, którzy zaczynają dużo spać, gdy są zestresowani.  Mają nawet problemy z utrzymaniem otwartych oczu nawet w pracy lub szkole.  Ta osoba będzie przez cały czas odczuwać zmęczenie i senność.

Jednym z najpoważniejszych skutków stresu jest depresja

Może to znacznie wpłynąć na jakość życia danej osoby.  Poczują się wyobcowani od innych, a nawet mogą zacząć się izolować.  Z pewnością będzie to miało bardzo negatywny wpływ na ich relacje.  Osoba może również zacząć odczuwać poczucie beznadziejności.  Mogą zrezygnować z życia.  To bardzo niebezpieczne.  Statystyki pokazują, że główną przyczyną samobójstw jest depresja.

 Stres powoduje również problemy z ciśnieniem krwi

Może sprawić, że będzie to naprawdę wzrosło lub opadnie.  Ponadto osoby, które miały wcześniej problemy z ciśnieniem krwi, mogą doznać poważnych komplikacji spowodowanych stresem.  Każdy stresujące wydarzenie może spowodować wzrost ciśnienia krwi do poziomów, które mogą być niebezpieczne.

 Stres powoduje również problemy skórne

Może wywołać trądzik.  Skóra osoby również zacznie wyglądać niezdrowo i straci swój naturalny blask.  Ludzie, którzy są zestresowani, wyglądają na starszych o prawie dziesięć lat, niż są w rzeczywistości.  Ich skóra w naturalny sposób traci młody, świeży wygląd.