Jak wychodzić ze strefy komfortu? – garść podstawowych porad

Twoja strefa komfortu jest dokładnie tym, na co wskazuje jej nazwa: miejscami lub sytuacjami, w których czujesz się komfortowo.

Wyjście ze strefy komfortu – to powinieneś wiedzieć

Wielu mówców motywacyjnych trąbi, by z tych stref wychodzić. Podczas gdy w strefach komfortu nie ma nic złego, aby poszerzyć nasz potencjał i odnieść sukces w życiu, czasami musimy wyjść z naszej strefy komfortu i w nieznane terytorium. Tylko poprzez zmuszanie się do robienia czegoś nowego lub czego się boimy, możemy się rozwijać i doskonalić.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, aby wyjść poza swoją strefę komfortu, jest podjęcie decyzji, co chcesz zmienić w sobie lub swoim życiu, w jaki sposób chcesz iść naprzód. Zrób listę wszystkiego, co chcesz zrobić lub zmienić to, co chcesz osiągnąć, miejsca, które chciałbyś odwiedzić i czego chcesz od życia. Kiedy określisz swoje cele i zadania, możesz zrobić kolejny krok w ich urzeczywistnianiu. Oto tylko niektóre ze sposobów, w jakie możesz wyjść poza swoją strefę komfortu.

Twój obraz siebie w kwestii wychodzenia ze strefy komfortu

Jak długo minęło od ostatniej zmiany wyglądu, na przykład jak długo nosisz tę samą fryzurę? Możesz wyjść poza swoją strefę komfortu, zmieniając swój wizerunek, wypróbować inną fryzurę, może inny kolor, zmienić kolor makijażu, zgolić brodę lub zapuścić brodę, wybrać inny styl odzież niż normalnie nosisz lub zmieniasz kolor.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dokonać drobnych zmian w swoim wizerunku, aby nadać sobie nowy wygląd i nowe spojrzenie na życie, zatrzymaj się i pomyśl, czy robisz wszystko, co możesz, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej i dać sobie pewność siebie wzmocnić, wprowadzając pozytywne zmiany w swoim wizerunku.

Zrób coś inaczej dla wyjścia ze strefy komfortu

Uczyń sobie cotygodniowym celem zrobienie czegoś zupełnie innego niż to, co robiłbyś normalnie; może to być wszystko, aby wyciągnąć cię z rutyny, w którą się wpakowałeś i poszerzyć swoją strefę komfortu przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Zacznij od drobnych zmian na początku, udaj się na lunch do innej restauracji i zamów coś z menu, czego nigdy nie próbowałeś; Istnieje wiele sposobów na stopniowe wprowadzanie małych zmian w swoim codziennym życiu.

Strefa komfortu a nowe hobby

Podejmij nowe hobby w życiu, dołącz do cotygodniowych spotkań, takich jak dieta, klub książki czy degustacja wina, wybierz coś, co nie pasuje do Twojego charakteru, a co pozwoli Ci poznać nowych ludzi i udać się w nowe miejsca. Robienie czegoś innego co tydzień i zdobywanie nowego zainteresowania to doskonały sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu.

Więcej wpisów dotyczących ludzkiej psychiki, znajdziesz w serwisie www.mozliwe.pl.

Spotkaj się ze swoimi obawami, a wyjdziesz ze strefy komfortu

Zmiana jest zawsze przerażająca, gdy po raz pierwszy wychodzimy w nieznane, ale możemy poprawić siebie i swoje życie tylko poprzez spotkanie i powitanie naszych lęków i przejście przez strach, gdy już go spotkamy, okazuje się, że tak nie jest tak przerażające w końcu. Więc rób coś, co cię przeraża co tydzień.