Niemowlęta: Korzyści płynące z picia wody

woda

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest woda dla naszego życia i wykonywania codziennych czynności? U dzieci nawodnienie jest szczególnie ważne i należy zwracać na nie szczególną uwagę.

Znaczenie dobrego nawodnienia organizmu.

W ciągu dnia nasz organizm jest poddawany stałemu rytmowi pracy i stresu, który w dużej mierze wynika z naszych osobistych trosk i obowiązków. Woda może pomóc nam w walce z tym zużyciem, zwłaszcza w najgorętszych godzinach dnia, abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować przez cały dzień i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Woda zmniejsza apetyt, nasyca nas, a także przyspiesza metabolizm, rozcieńcza sole i minerały zawarte w nerkach, które są wydalane z moczem, wspomaga trawienie i pomaga utrzymać smarowanie stawów i mięśni, pomaga regulować temperaturę ciała, zwłaszcza gdy ćwiczymy i zaczynamy usuwać płyny poprzez pocenie się, dodaje energii i przeciwdziała zmęczeniu.

Nawodnienie u niemowląt.

Należy pamiętać, że małe dzieci są podatne na odwodnienie z powodu takich problemów, jak biegunka czy upał. W tym wieku zapotrzebowanie na wodę w organizmie jest większe niż u dorosłych, a biorąc pod uwagę fakt, że nie mają one jeszcze w pełni rozwiniętych ośrodków regulujących pragnienie, mogą nie poradzić sobie z potrzebą picia wody, dlatego musimy zachować czujność.

Musimy dbać o to, by zawsze były nawodnione, ponieważ w momencie pojawienia się uczucia pragnienia tracą już od 1 do 2% wody w organizmie, która, jak widzieliśmy, ułatwia trawienie i zmniejsza ryzyko zaparć, co jest powszechne wśród dzieci, a także pomaga filtrować odpady z komórek i usuwać je z moczem.

U dorosłego człowieka 70% ciała składa się z wody, u dziecka ten odsetek wzrasta do 85% lub 95%, co jest więcej niż wystarczające, aby zapewnić dziecku nawodnienie. Zaleca się, aby dzieci piły około 50 ml wody na kilogram masy ciała dziennie. Dzieciom do 3 roku życia zaleca się picie wody co 2 godziny.

A czy wiesz, że zdrowy język zapewnia zdrowe usta?