Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Rozstania w większości przypadków pozostawiają po sobie ból i ogromne emocje, które ciężko jest nawet nazwać, a co dopiero sobie z nimi poradzić. Przez pewien czas będziesz mogła mierzyć się z nimi sama, ale kiedyś przyjdzie moment, w którym poczujesz, że pora się otrzepać i iść dalej. Wtedy przyda Ci się wsparcie i opanowanie. Nie będzie to łatwa droga, ale od twojego zdeterminowania będzie zależało, czy szybko sobie z nią poradzisz.

Znajdź wsparcie w swoich bliskich

Na początek zawsze najlepiej sprawdzi się rozmowa z bliskimi osobami. To może być twoja przyjaciółka, siostra, brat czy rodzice. Ma posłużyć Ci w podzieleniu się z kimś swoimi emocjami i zasięgnięciu rady. Osoby, które przeszły już w swoim życiu bolesne rozstania mogą lepiej od Ciebie zdawać sobie sprawę z tego, jak ciężka droga Cię czeka. Im wiedza i doświadczenie mogą pomóc uniknąć Ci najczęściej pojawiających się błędów, które zawsze odbijają się na tworzonych później relacjach romantycznych. Zanim coś postanowisz, porozmawiaj z osobami, których zdanie jest dla Ciebie szczególnie cenne.

Odetnij się od osoby, która się z Tobą rozstała

Wiele dziewczyn popełnia błąd i stara się za wszelką cenę naprawić relację, która właśnie się rozpadła. Kiedy on mówi Ci, że to koniec, twoim zadaniem jest zaakceptowanie tego i pójście w swoją stronę. Im mocniej będziesz starała się do niego wrócić, tym mocniej się skrzywdzisz. Jeśli kiedyś postanowicie, że chcecie dać sobie jeszcze jedną szansę, to będzie to musiała być decyzja podjęta na chłodno. Działanie pod wpływem emocji prowokuje Cię do robienia głupot, których potem będziesz żałowała. Jeśli naprawdę zależy Ci na odbudowie tej relacji, to poczekaj, aż ochłoniesz i zaczniesz myśleć racjonalnie.

Warto przy tym udać się nawet do psychologa. Terapie i porady psychologiczne dla osób po rozstaniu organizowane są w całym kraju. Również na Podkarpaciu – więcej na www.epodkarpacie.com.

Szukaj aktywności zapełniających pustkę

Na początku życia jako singiel dobijająca będzie świadomość wolnego czasu. Do tej pory zapewne wiele rzeczy robiliście sami, a teraz to wszystko zniknęło. Staraj się znaleźć dla siebie zajęcia, które pomogą Ci wpaść w rytm codziennego życia bez tej drugiej osoby. Dzięki temu szybciej postawisz się na nogi i zaczniesz czerpać z życia jako singielka. Jeśli za mocno skupisz się na czasie, który spędzasz samotnie, znowu wpędzisz się w poczucie winy, przygnębienie, złość i inne emocje, które zaburzą twój osąd i nie pozwolą Ci pójść dalej. Wróć do swoich starych hobby albo zacznij wychodzić ze znajomymi.