Kiedy ktoś wpada nam w oko, bardzo często staramy się zachowywać tak, żeby w ogóle nas nie zauważał. Potem kiedy nabieramy pewności siebie, decydujemy się pokazać najlepszą wersję siebie. Tymczasem on może zupełnie nie zwracać na nas uwagi albo, co gorsza, traktować nas jak dobrą znajomą, ale nikogo więcej. Dlaczego on w ogóle nas nie zauważa albo nie jest nami zainteresowany?

Oczywiste rozwiązanie – nie jesteś w jego typie

To, że ktoś nam się spodobał, nie oznacza od razu, że my także mu się spodobamy. W zasadzie często jest zupełnie odwrotnie i jeśli nie znamy się za dobrze albo nie dbamy o to, żeby lepiej się poznać, on będzie zmuszony oceniać nas tylko po wyglądzie. A to niestety wcale nie działa na naszą korzyść.

Mężczyźni są wzrokowcami i już po pierwszych kilku sekundach mają wyrobione zdanie na nasz temat. Jeśli nie udało nam się go zainteresować za pomocą naszego wyglądu, musimy rozpocząć proces zapoznawania się, co może być dla wielu dziewczyn mocno krępujące i wręcz niemożliwe do przeprowadzenia w sposób naturalny i niedający do zrozumienia, że chodzi nam o coś więcej.

Utrwaliłaś się w jego głowie jako kumpela

Nic nie zabija chemii między nami, jak pewność jednej ze stron, że to tylko dobra znajomość. Jeśli do tej pory faktycznie byliście w jednej paczce znajomych i zawsze byłaś jedną z wielu osób z jego bliskiego otoczenia, nie możesz od niego wymagać, żeby nagle zaczął Cię traktować jak potencjalną partnerkę.

W końcu Ty też zachowujesz się przy chłopaku zupełnie inaczej, niż przy przyjacielu. Zwłaszcza w pierwszej fazie relacji to rozgraniczenie jest bardzo ważne. Dlatego jeśli sama nie zaczniesz dawać mu sygnałów, że zależy Ci na czymś więcej, on sam się nie domyśli i nic się między wami nie wydarzy, a na pewno nie z jego inicjatywy.

Interesujące artykuły o relacjach międzyludzkich, znajdziesz w serwisie https://www.horoskop24.pl/.

Jesteś zbyt nachalna i widoczna

Bardzo często zdarza się, że on stara się Cię nie dostrzegać, bo twoje zachowanie go krępuje. Kiedy ktoś Ci się podoba, a Ty starasz się tego okazywać, widzą to wszyscy wokół. Bardzo niewiele kobiet jest w stanie umiejętnie zakrywać swoje zauroczenia. Może więc być tak, że on doskonale Cię widzi i zdaje sobie sprawę z tego, że czekasz, aż zacznie Cię zagadywać.

To może być dla mężczyzny krępujące, zwłaszcza jeśli cała scena rozgrywa się w miejscu publicznym. Dlatego z podrywem lepiej daj sobie spokój do momentu, w którym pierwsze zauroczenie ustąpi miejsca zdrowemu rozsądkowi, a Ty będziesz w stanie zrozumieć, co właściwie robisz.